• Tylko online
  • Nowy

NOWOŚĆ! EBOOK TWOJE DZIECKO W CYFROWYM LABIRYNCIE. Jak wspierać i chronić nasze dzieci w internecie

119,00 zł
Brutto

Twoje dziecko spędza wiele godzin przed ekranem i nie wiesz, jak to zmienić?

A może dopiero odkrywa elektronikę a Ty zastanawiasz się, jakie zasady wprowadzić?

Z tego e-bookiem dowiesz się m.in:

- Jak wspierać zdrową równowagę między światem wirtualnym a rzeczywistym;

- Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od nowych technologii

- Jak skutecznie i z szacunkiem rozmawiać z dzieckiem na temat używania smartfona, tabletów, gier itd. (przykładowe scenariusze rozmów)

- jaki jest wpływ technologii na rozwój dziecka i jego mózg

- jak rozmawiać o bezpieczeństwie online i zagrożeniach (hejt, cyberbulling, przemoc rówieśnicza w sieci, pornografia itd.)

- jaka jest najskuteczniejsza kontrola rodzicielska oprócz aplikacji;

Zobacz spis treści! Więcej informacji przeczytasz niżej:

Ilość

Dawka wiedzy dla zapracowanych rodziców! Około 43% dzieci i młodzieży wykazuje jakieś objawy uzależnienia od elektroniki, a aż 13% ośmiolatków wykazuje uzależnienie od samych mediów społecznościowych. Objawy uzależnienia pojawiają się już u kilkuletnich dzieci, jeżeli urządzenia zaczynają pojawiać się codziennie w ich życiu. Jest to wyraźny sygnał dla rodziców, aby świadomie podchodzić do tego tematu i kontrolować zarówno czas, jak i częstotliwość, z jaką dzieci wchodzą w kontakt z ekranem.

W środku ponad 190 stron wiedzy opartej na najnowszych badaniach naukowych! Mnóstwo praktycznych wskazówek dla rodziców do wprowadzenia w życie od zaraz.

Poruszamy tu kwestię stawiania granic, ustalania zasad korzystania z czasu ekranowego oraz na temat tego, jak rozmawiać z dzieckiem o używaniu mediów cyfrowych. Dostarczymy Wam inspiracji na alternatywne zajęcia, które pozwolą dzieciom znaleźć równowagę między światem on-line a off-line.

W kluczowych rozdziałach znajdziecie przykładowe scenariusze rozmów z dziećmi, jak rozmawiać z nimi o problemach, jakich doświadczają w mediach cyfrowych.

1